Live Football Streaming and Football Highlights - Football Goal Live
AFA Youth Championship U22
2014-01-19 13:00:00 korea U22 2 - 1 Syria U22
2014-01-19 15:59:00 Jordan U22 1 - 0 United Arab Emirates U22
African Nations Championship
2014-01-19 17:00:00 Mozambique 1 - 2 Mali
2014-01-19 17:00:00 South Africa 1 - 3 Nigeria
Al Kass International Cup
2014-01-19 12:30:00 Aspire International U16 4 - 0 Aspire Qatar U16
2014-01-19 14:45:00 Manchester City U16 0 - 1 Real Madrid U16
Argentina - Torneo Pentagonal de Verano
2014-01-19 01:10:00 Boca Juniors 1 - 1 River Plate
Australia League A
2014-01-19 06:00:00 Adelaide United 1 - 0 Western Sydney
Australia National Youth League
2014-01-19 03:30:00 Australian Institute Of Sport (Youth) 1 - 2 Melbourne Victory FC (Youth)
2014-01-19 06:45:00 Sydney FC (Youth) 2 - 0 Central Coast Mariners (Youth)
Australia Womens A-League
2014-01-19 04:00:00 Canberra United (w) 3 - 0 Adelaide United (w)
2014-01-19 04:00:00 Sydney FC (w) 4 - 0 Brisbane Roar (w)
2014-01-19 05:00:00 WS Wanderers Women's 1 - 1 Melbourne Victory (w)
Bahrain Premier League
2014-01-19 15:00:00 Al-Najma 0 - 4 Al-Hadd
Belgian Jupiler League
2014-01-19 13:30:00 Mechelen 2 - 1 Anderlecht
2014-01-19 17:00:00 Zulte-Waregem 1 - 0 Racing Genk
Belgium - 2e Klasse
2014-01-19 14:00:00 Sint-Truidense 3 - 2 Westerlo
2014-01-19 14:00:00 FC Brussels 1 - 1 Hoogstraten VV
2014-01-19 14:00:00 Tubize 3 - 0 Dessel Sport
2014-01-19 14:00:00 KVSK Lommel 1 - 1 White Star Bruxelles
2014-01-19 14:00:00 CS Vise Wezet 1 - 3 Roeselare
2014-01-19 14:00:00 Peruwelz 0 - 0 Eendracht Aalst
2014-01-19 14:00:00 KAS Eupen 1 - 0 Royal Antwerp
Belgium Third Division Group A
2014-01-19 13:30:00 Olsa Brakel 3 - 1 KSV Temse
2014-01-19 13:30:00 Sint Niklaas 0 - 2 K.RC.Mechelen
2014-01-19 13:30:00 Izegem 2 - 3 Londerzeel SK
2014-01-19 13:30:00 Rupel Boom 1 - 1 VV Coxyde
2014-01-19 13:30:00 FCV Dender EH 0 - 4 Bornem
2014-01-19 13:30:00 RFC Tournai 1 - 4 Gent Zeehaven
2014-01-19 14:00:00 Vigor Wuitens Hamme 2 - 1 Geants Athois
2014-01-19 14:00:00 Torhout 0 - 0 Oudenaarde
2014-01-19 14:00:00 Standard Wetteren 0 - 3 KMSK Deinze
Belgium Third Division Group B
2014-01-19 13:30:00 Grimbergen 1 - 2 Patro Eisden
2014-01-19 13:30:00 R.FC Huy 4 - 1 Ciney
2014-01-19 13:30:00 Verviers 2 - 0 Sprimont
2014-01-19 13:30:00 Bocholter VV 4 - 1 Heppignies
2014-01-19 13:30:00 Royal Cappellen FC 1 - 3 Diegem Sport
2014-01-19 13:30:00 Woluwe Zaventem 3 - 0 KFC Oosterzonen
2014-01-19 13:30:00 Union La Calamine 2 - 1 Saint Gilloise
2014-01-19 13:30:00 Berchem Sport 1 - 3 KV Turnhout
Benelux Women BeNe League
2014-01-19 13:30:00 FC Twente Enschede (w) 7 - 0 Oud Heverlee Leuven (w)
Bra CaP
2014-01-19 19:00:00 Gremio Metropolitano Maringa 2 - 1 Coritiba PR
2014-01-19 19:00:00 Operario Ferroviario PR 1 - 1 Toledo Colonia Work PR
2014-01-19 19:00:00 Londrina PR 0 - 1 Rio Branco PR
2014-01-19 19:00:00 J. Malucelli 3 - 3 Arapongas PR
2014-01-19 21:30:00 Parana PR 2 - 0 Cianorte PR
BRA CGD
2014-01-19 19:00:00 Aparecidense GO 2 - 1 Atletico Clube Goianiense
2014-01-19 19:00:00 Goianesia GO 3 - 0 katalang BA
2014-01-19 19:00:00 Vila Nova 0 - 0 Anapolis FC
2014-01-19 19:00:00 Anapolis FC 2 - 1 Trindade AC
BRA CP
2014-01-19 20:00:00 ABC RN 1 - 1 Globo
2014-01-19 20:00:00 Alecrim Natal RN 1 - 1 Palmeira RN
2014-01-19 20:00:00 Santa Cruz RN 0 - 1 Baraunas
2014-01-19 20:00:00 ASSU RN 0 - 2 Corintians RN
Brasil Campeonato do Nordeste Primeira
2014-01-19 19:00:00 Botafogo PB 1 - 1 Sport Club do Recife
2014-01-19 19:00:00 CSA-AL 4 - 1 Bahia BA
2014-01-19 21:30:00 Vitoria BA 0 - 3 America FC Natal RN
Brasil Copa SP Juniores
2014-01-19 12:00:00 Fluminense RJ (Youth) 0 - 0 Internacional (RS) Youth
2014-01-19 23:30:00 Corinthians (Youth) 1 - 0 Ji-Parana (Youth)
Brazil Campeonato Carioca
2014-01-19 19:00:00 Flamengo 1 - 0 Audax RJ
2014-01-19 19:00:00 Cabofriense(RJ) 3 - 2 Macae
2014-01-19 19:00:00 Bonsucesso 0 - 0 Volta Redonda
Brazil Campeonato Cearense Division 1
2014-01-19 19:00:00 Icasa CE 2 - 0 Crato CE
2014-01-19 19:00:00 Itapipoca CE 1 - 3 Fortaleza
2014-01-19 20:00:00 Ferroviario CE 0 - 3 Horizonte CE
Brazil Campeonato Gaucho Division 1
2014-01-19 19:00:00 Sao Jose PoA RS 1 - 0 Gremio Porto Alegre
2014-01-19 20:00:00 CE Lajeadense 0 - 0 EC Passo Fundo
2014-01-19 21:00:00 Aimore RS 1 - 2 Novo Hamburgo RS
2014-01-19 21:00:00 Veranopolis RS 2 - 2 Caxias RS
2014-01-19 21:30:00 Juventude 1 - 2 Sao Paulo RS
Brazil Campeonato Paulista
2014-01-19 19:00:00 Portuguesa Desportos 1 - 2 Corinthians
2014-01-19 19:00:00 Bragantino 2 - 0 Sao Paulo
2014-01-19 21:30:00 Oeste 1 - 0 Penapolense
Brazil Paraibano
2014-01-19 19:00:00 Sport Campina 1 - 3 Sousa PB
2014-01-19 19:00:00 Atletico Cajazeirense PB 0 - 1 Campinense
Brazil Pernambucano League
2014-01-19 19:00:00 America PE 0 - 1 Ypiranga
2014-01-19 19:00:00 Pesqueira FC 2 - 1 Vitoria PE
2014-01-19 19:00:00 Porto Caruaru PE 1 - 0 Cha Grande PE
2014-01-19 19:00:00 Serra Talhada PE 1 - 1 Central SC
Chile Primera B
2014-01-19 19:00:00 D. Concepcion 1 - 0 Lota Schwager
2014-01-19 21:00:00 Coquimbo Unido 4 - 0 Deportes La Serena
2014-01-19 21:00:00 Santiago Morning 1 - 0 Curico Unido
2014-01-19 23:00:00 CD Copiapo S.A. 0 - 0 San Marcos de Arica
CONCACAF Championship U20
2014-01-19 21:00:00 Costa Rica (w) U20 3 - 3 Trinidad Tobago (w) U20
Conmebol-Sudamericano WomenU20
2014-01-19 18:30:00 Colombia (w) U20 0 - 0 Brasil (w) U20
2014-01-19 20:45:00 Venezuela (w) U20 3 - 1 Chile (w) U20
Costa Rica Primera Division
2014-01-19 02:00:00 AD Belen Siglo XXI 1 - 4 Herediano
2014-01-19 02:00:00 AD Carmelita 2 - 2 Deportivo Saprissa
2014-01-19 17:00:00 Puntarenas 2 - 2 Santos De Guapiles
2014-01-19 18:00:00 Universidad de Costa Rica 2 - 1 Perez Zeledon
2014-01-19 20:30:00 Limon FC 1 - 3 Cartagines Deportiva SA
2014-01-19 23:05:00 CS Uruguay De Coronado 1 - 0 Alajuelense
Cyprus 1 Division
2014-01-19 13:00:00 AEL Limassol 3 - 1 Omonia Nicosia FC
2014-01-19 15:00:00 AEK Kouklia 0 - 1 Ermis Aradippou
2014-01-19 15:59:00 APOEL Nicosia 3 - 1 Nea Salamis
Cyprus 2 Division
2014-01-19 13:00:00 Olympiakos Nicosia FC 2 - 3 Agia Napa
Egypt Premier League
2014-01-19 12:00:00 Olympic El Qanal 1 - 0 Petrojet
2014-01-19 12:00:00 Beni Suef 2 - 1 Al Minya
2014-01-19 12:00:00 Ithad Al Shortah 0 - 0 Tala Al Jaish
2014-01-19 12:00:00 Smouha SC 2 - 1 Misr Elmaqasah
2014-01-19 15:00:00 Zamalek 1 - 1 Haras El Hedoud
England FA Women
2014-01-19 13:00:00 Middlesbrough (w) 4 - 0 Tranmere Rovers (w)
2014-01-19 14:00:00 Derby County (w) 2 - 0 Newcastle (w)
2014-01-19 14:00:00 Charlton (w) 3 - 0 Milton Keynes Dons (w)
England Women
2014-01-19 14:00:00 Brighton H.A. (w) 1 - 1 Tottenham Hotspur (w)
2014-01-19 14:00:00 Cardiff City (w) 9 - 1 Chesham United (w)
English Premier League
2014-01-19 13:30:00 Swansea City 1 - 3 Tottenham Hotspur
2014-01-19 15:59:00 Chelsea 3 - 1 Manchester United
French Championnat National U19 Groupe D
2014-01-19 12:00:00 Lyon U19 3 - 1 Ajaccio U19
French Feminines D1
2014-01-19 12:00:00 Henin Beaumont (w) 0 - 4 Rodez Aveyron (w)
2014-01-19 13:30:00 AS Muretaine (w) 0 - 1 Arras Football (w)
2014-01-19 13:30:00 Juvisy (w) 2 - 1 RC Saint Etienne (w)
2014-01-19 13:30:00 Guingamp (w) 1 - 1 Yzeure AS (w)
2014-01-19 13:30:00 Montpellier (w) 2 - 0 ASJ Soyaux (w)
French Ligue 1
2014-01-19 13:00:00 Reims 0 - 2 Lyon
2014-01-19 15:59:00 Toulouse 0 - 2 Monaco
2014-01-19 20:00:00 Paris Saint Germain 5 - 0 Nantes
GRE U20
2014-01-19 08:15:00 Pas Giannina U20 0 - 0 Kalloni U20
2014-01-19 09:00:00 Panionios U20 1 - 0 PAOK Saloniki U20
2014-01-19 09:00:00 Ergotelis U20 0 - 1 SKODA Xanthi U20
2014-01-19 13:00:00 Platanias U20 1 - 2 OFI Crete U20
Greece - National A
2014-01-19 13:00:00 Aris Thessaloniki 0 - 0 PAE Atromitos
2014-01-19 15:15:00 Apollon Smirnis 1 - 2 Asteras Tripolis
2014-01-19 15:15:00 Pas Giannina 1 - 2 AEL Kalloni
2014-01-19 15:15:00 Ergotelis 2 - 2 SKODA Xanthi
2014-01-19 17:30:00 Veria FC 1 - 3 Panathinaikos
Greece - National B
2014-01-19 13:00:00 AO Kavala 1 - 4 Anagenisi Karditsa
2014-01-19 13:00:00 Doxa Dramas 0 - 0 Tyrnavos 2005
2014-01-19 13:00:00 Zakynthos 2 - 1 Ethnikos Gazorou
2014-01-19 13:00:00 Vataniakos 0 - 2 Apollon Kalamarias
2014-01-19 13:00:00 AO Episkopis Rethymno 0 - 0 Aharnaikos
2014-01-19 13:00:00 Fostiras 2 - 0 Vizas Megaron
2014-01-19 13:00:00 Panegialios FC 2 - 1 AO Glyfada
2014-01-19 15:59:00 Iraklis 6 - 0 Pierikos
2014-01-19 18:00:00 Fokikos 1 - 0 Iraklis Psachna
Holland Eredivisie
2014-01-19 11:30:00 NEC Nijmegen 3 - 1 ADO Den Haag
2014-01-19 13:30:00 FC Utrecht 2 - 5 Feyenoord
2014-01-19 13:30:00 Cambuur Leeuwaarden 2 - 0 Go Ahead Eagles
2014-01-19 15:30:00 AFC Ajax 1 - 0 PSV Eindhoven
Holland Jupiler League
2014-01-19 13:30:00 Sparta Rotterdam 1 - 2 Willem II
HongKong FA 1st Division
2014-01-19 06:30:00 Kitchee 3 - 1 Sun Pegasus
Iceland Championship
2014-01-19 19:00:00 Breidablik 2 - 3 Grindavik
Indonesia Inter Island Cup
2014-01-19 08:30:00 Persib Bandung 0 - 0 Persiram Raja Ampat
2014-01-19 08:30:00 Barito Putera 2 - 2 Arema Malang
2014-01-19 12:00:00 Perseru Serui 0 - 8 Sriwijaya FC
2014-01-19 12:00:00 Persik Kediri 2 - 7 Mitra Kukar
International Friendly
2014-01-19 01:35:00 Barcelona SC(ECU) 0 - 0 Univ.Cesar Vallejo
2014-01-19 07:00:00 Brisbane Olympic United FC 3 - 0 Brisbane Wolves
2014-01-19 07:30:00 Kyrgyzstan U17 0 - 1 Lithuania U17
2014-01-19 08:00:00 Tallinna FC Atletik 2 - 0 FC Flora Tallinn
2014-01-19 09:30:00 Dinamo Bucuresti 0 - 1 Karabakh Agdam
2014-01-19 09:45:00 Tallinna FC Levadia B 0 - 1 Johvi FC Lokomotiv
2014-01-19 09:50:00 Iran U15 3 - 2 Kazakhstan U16
2014-01-19 10:00:00 Kayserispor 0 - 2 Rubin Kazan
2014-01-19 10:30:00 GKS Tychy 5 - 0 Ruch Chorzow
2014-01-19 12:00:00 TSG Hoffenheim 4 - 1 Kasimpasa
2014-01-19 12:00:00 Debrecin VSC 1 - 1 Botosani
2014-01-19 12:00:00 Tatran LM 0 - 3 MFK Kosice
2014-01-19 13:00:00 Rot-Weiss Oberhausen 1 - 0 Schalke 04
2014-01-19 13:00:00 Latvia U17 4 - 0 Turkmenistan U17
2014-01-19 13:00:00 Rotor Volgograd 1 - 3 Bashinformsvyaz-Dynamo Ufa
2014-01-19 13:00:00 St. Pauli 0 - 0 Slask Wroclaw
2014-01-19 13:00:00 FSV Mainz 05 3 - 0 Saarbrucken
2014-01-19 13:30:00 Schalke 04 (Youth) 0 - 0 Hannover 96 Am
2014-01-19 13:30:00 Dynamo Dresden 0 - 0 Austria Wien
2014-01-19 14:00:00 Eintracht Frankfurt 2 - 0 Wisla Krakow
2014-01-19 14:45:00 Metta/LU Riga 0 - 1 Skonto FC
2014-01-19 15:00:00 Servette 1 - 0 KF Laci
2014-01-19 15:30:00 FC Dnipro Dnipropetrovsk 0 - 0 FK Baku
2014-01-19 15:30:00 Dinamo Bucuresti 0 - 1 Luch Energiya
2014-01-19 15:30:00 Fehervar Videoton 2 - 2 Rijeka
2014-01-19 15:30:00 Dynamo Dresden 3 - 0 Rubin Kazan
2014-01-19 15:30:00 Legia Warszawa 1 - 3 Tom Tomsk
2014-01-19 15:59:00 Belarus U17 3 - 1 Moldova U17
2014-01-19 17:00:00 Vasalunds IF 2 - 5 AIK Solna
2014-01-19 17:00:00 La Equidad 0 - 4 Boyaca Chico
Iran League Division 1
2014-01-19 09:30:00 Abumoslem 4 - 2 Shirin Faraz
2014-01-19 10:30:00 Alvand Hamedan 0 - 2 Shahrdari Bandar Abbas
2014-01-19 10:30:00 Foolad Yazd FC 3 - 0 Giti Pasand Isfahan
2014-01-19 10:30:00 Aluminium Hormozgan 1 - 2 Sang Ahan Bafq
2014-01-19 10:30:00 Naft Gachsaran 3 - 1 Badr Hormozgan
2014-01-19 10:30:00 Saipa Shomal 1 - 1 Mes Rafsanjan
2014-01-19 10:45:00 Naft Masjed Soleyman FC 1 - 0 Peykan
Israel Premier League
2014-01-19 18:15:00 Beitar Jerusalem 0 - 1 Ironi Nir Ramat HaSharon
Italian Campionato Primavera
2014-01-19 10:30:00 Atalanta U20 4 - 2 AC Milan U20
Italian Serie A
2014-01-19 11:30:00 Udinese 2 - 3 Lazio
2014-01-19 14:00:00 Genoa 1 - 0 Inter Milan
2014-01-19 14:00:00 Chievo 1 - 2 Parma
2014-01-19 14:00:00 Catania 0 - 3 Fiorentina
2014-01-19 14:00:00 Bologna 2 - 2 Napoli
2014-01-19 14:00:00 Sassuolo 0 - 2 Torino
2014-01-19 14:00:00 Atalanta 1 - 0 Cagliari
2014-01-19 19:45:00 AC Milan 1 - 0 Verona
Italian Serie B
2014-01-19 11:30:00 A.S. Varese 1 - 1 Novara
Italy C1A
2014-01-19 13:30:00 Cremonese 1 - 1 Albinoleffe
2014-01-19 13:30:00 Lumezzane 1 - 0 Feralpisalo
2014-01-19 13:30:00 Pro Vercelli 1 - 0 Reggiana
2014-01-19 13:30:00 Como 0 - 0 San Marino Calcio
2014-01-19 13:30:00 Pro Patria 3 - 2 Savona
2014-01-19 13:30:00 Pavia 0 - 0 SudTirol
2014-01-19 13:30:00 Carrarese 2 - 4 Vicenza
Italy C1B
2014-01-19 13:30:00 Prato 0 - 0 Barletta
2014-01-19 13:30:00 Lecce 2 - 0 Benevento
2014-01-19 13:30:00 Salernitana 2 - 1 Gubbio
2014-01-19 13:30:00 Pisa 2 - 2 L'Aquila
2014-01-19 13:30:00 Grosseto 2 - 1 Nocerina
2014-01-19 13:30:00 Ascoli 3 - 2 Paganese
2014-01-19 13:40:00 Frosinone 3 - 0 Catanzaro
Italy Serie C2 girone A
2014-01-19 13:30:00 Spal 4 - 2 Bassano
2014-01-19 13:30:00 Delta Porto Tolle 2 - 0 A.S.D. Bra
2014-01-19 13:30:00 Bellaria Igea Marina 1 - 1 Castiglione
2014-01-19 13:30:00 USD Virtus Verona 1 - 1 Mantova
2014-01-19 13:30:00 Alessandria 2 - 1 Monza
2014-01-19 13:30:00 Real Vicenza 0 - 0 Us Pergolettese
2014-01-19 13:30:00 Cuneo 0 - 2 Renate AC
2014-01-19 13:30:00 Rimini 1 - 1 Santarcangelo
2014-01-19 13:30:00 Forli 1 - 2 Sassari Torres
Italy Serie C2 girone B
2014-01-19 13:30:00 Ischia Isolaverde 0 - 3 Chieti
2014-01-19 13:30:00 Vigor Lamezia 0 - 1 Foggia
2014-01-19 13:30:00 Aprilia 1 - 1 MartinaFranca
2014-01-19 13:30:00 AS Sorrento Calcio 1 - 0 Cosenza Calcio 1914
2014-01-19 13:30:00 Teramo 1 - 1 Poggibonsi
2014-01-19 13:30:00 Melfi 0 - 2 Tuttocuoio
2014-01-19 14:00:00 US Casertana 1908 1 - 0 Gavorrano
2014-01-19 14:30:00 Arzanese 1 - 0 Messina
Lebanese Republic_Cup
2014-01-19 11:30:00 Shabab Sahel 1 - 2 Trables Sports Club
2014-01-19 11:30:00 Racing Beirut 0 - 1 Salam Zgharta
2014-01-19 11:40:00 Al-Ansar (LIB) 0 - 3 Al-Nejmeh
Liga Nacional de Guatemala
2014-01-19 02:00:00 Marquense 1 - 1 C.S.D. Comunicaciones
2014-01-19 17:00:00 CSD Municipal 1 - 2 Xelaju MC
2014-01-19 17:00:00 CD Puerto de Iztapa 2 - 2 Universidad de San Carlos
2014-01-19 19:00:00 Malacateco 1 - 2 Coatepeque
2014-01-19 21:15:00 Halcones 1 - 2 Deportivo Mictlan
Malta Cup
2014-01-19 15:00:00 Gzira United 2 - 1 St. George's
Malta Premier League
2014-01-19 13:00:00 Mosta FC 1 - 0 Floriana F.C.
2014-01-19 15:00:00 Sliema Wanderers FC 3 - 1 Hibernians FC
Mexico Primera Divison A
2014-01-19 01:00:00 CSyD Dorados de Sinaloa 1 - 2 Correcaminos UAT
2014-01-19 02:00:00 Celaya FC 1 - 1 Leones Negros UdeG
2014-01-19 18:00:00 CD Cruz Azul Hidalgo 0 - 0 Delfines del Carmen
New Zealand Football Championships
2014-01-19 01:00:00 Canterbury United 2 - 0 Hamilton Wanderers SC
2014-01-19 02:10:00 Team Wellington 3 - 1 Waitakere United
Portugal Liga de Honora
2014-01-19 11:15:00 Penafiel 1 - 0 Porto B
2014-01-19 15:00:00 Beira Mar 3 - 2 Atletico Clube Purtugal
2014-01-19 15:00:00 Maritimo B 1 - 1 GD Chaves
2014-01-19 15:00:00 Leixoes 2 - 3 Oliveirense
2014-01-19 15:30:00 Santa Clara 0 - 2 Feirense
Portugal Primera Liga
2014-01-19 15:59:00 Rio Ave 1 - 0 Belenenses
2014-01-19 15:59:00 Academica Coimbra 1 - 0 Gil Vicente
2014-01-19 17:00:00 Sporting Braga 1 - 1 Pacos de Ferreira
2014-01-19 17:00:00 Benfica 2 - 0 Maritimo
2014-01-19 19:15:00 FC Porto 3 - 0 Vitoria Setubal
Primera División de Bolivia
2014-01-19 19:00:00 Real Potosi 1 - 0 The Strongest
2014-01-19 20:00:00 Sport Boys Warnes 2 - 0 Jorge Wilstermann
2014-01-19 20:00:00 Bolivar 2 - 1 Nacional Potosi
2014-01-19 21:00:00 Club Guabira 2 - 3 Oriente Petrolero
2014-01-19 23:00:00 Blooming 2 - 1 San Jose
Primera Division de El Salvador
2014-01-19 01:00:00 A.D. Isidro Metapan 3 - 1 Juventud Independiente
2014-01-19 20:30:00 CD Dragon 1 - 2 CD FAS
2014-01-19 21:00:00 Atletico Marte 6 - 1 Luis Angel Firpo
2014-01-19 21:30:00 Santa Tecla 2 - 0 Aguila
Primera División de Honduras
2014-01-19 01:00:00 CD Vida 0 - 1 CD Olimpia
2014-01-19 21:00:00 Platense 1 - 0 Marathon
2014-01-19 21:00:00 CD Motagua 1 - 0 Real Sociedad Tocoa
2014-01-19 22:30:00 Real Espana 2 - 0 Deportes Savio
Primera Division de Mexico
2014-01-19 01:00:00 Monterrey 3 - 1 Queretaro FC
2014-01-19 01:00:00 Pachuca 2 - 1 Club Tijuana
2014-01-19 03:00:00 Jaguares Chiapas FC 0 - 1 CDSyC Cruz Azul
2014-01-19 03:00:00 Atlas 0 - 1 CF Atlante
2014-01-19 18:00:00 Pumas U.N.A.M. 0 - 2 Toluca
Primera Division de Venezuela
2014-01-19 19:30:00 Atletico El Vigia 0 - 1 Tucanes Amazonas
2014-01-19 20:00:00 Carabobo FC 0 - 1 Atletico Venezuela
2014-01-19 20:00:00 Caracas FC 2 - 1 Llaneros de Guanare FC
2014-01-19 20:00:00 Zulia FC 0 - 1 Trujillanos
2014-01-19 20:30:00 Real Esppor 2 - 1 Estudiantes Merida FC
2014-01-19 21:30:00 Deportivo Anzoategui 2 - 2 Deportivo Lara
2014-01-19 21:30:00 Deportivo Tachira 4 - 2 Yaracuyanos
2014-01-19 22:30:00 Zamora Barinas 2 - 1 Deportivo Petare FC
South Africa First League
2014-01-19 13:30:00 Witbank Spurs 0 - 0 Sivutsa Stars
2014-01-19 13:30:00 African Warriors 5 - 2 Black Leopards
Spanish Bizkaia-Tercera Division
2014-01-19 09:00:00 Atletico Madrid C 3 - 4 CU Collado Villalba
2014-01-19 10:30:00 Alcorcon B 2 - 0 UD Los Barrios
2014-01-19 10:30:00 Portugalete 1 - 0 Deportivo Alaves B
2014-01-19 10:45:00 Maracena 0 - 1 Loja CD
2014-01-19 11:00:00 Pobla De Mafumet CF 1 - 0 Terrassa
2014-01-19 11:00:00 CD Atletico Rafal 3 - 4 CE Mercadal
2014-01-19 11:00:00 Betanzos CF 2 - 2 CD As Pontes
2014-01-19 11:00:00 UD Santa Marta 1 - 1 Real Valladol B
2014-01-19 11:00:00 UD Paterna 3 - 1 Acero
2014-01-19 11:00:00 Zu Wei Esther Pernod 0 - 0 CF Ribarroja
2014-01-19 11:00:00 CF Borriol 2 - 1 Villarreal C
2014-01-19 11:30:00 UD San Pedro 2 - 0 Torremolinos
2014-01-19 15:00:00 Pontevedra 2 - 0 SD Gernika
2014-01-19 15:00:00 CD Manacor 1 - 0 Llosetense
2014-01-19 15:00:00 Rayo Vallecano B 0 - 1 S.Sanse Reyes
2014-01-19 15:30:00 Novelda CF 0 - 0 CF Cullera
2014-01-19 15:30:00 Jumilla 0 - 0 Olimpico de Totana
2014-01-19 15:30:00 CDEEF Zona 5 2 - 2 Atletico Ibanes
2014-01-19 15:59:00 El Zawraa 3 - 1 Zamudio SD
2014-01-19 15:59:00 Castellon 0 - 0 Muro CF
2014-01-19 15:59:00 FC Asco 3 - 3 Palamos
2014-01-19 16:30:00 Atletico Mancha real 2 - 1 Martos Club Deportivo
2014-01-19 16:30:00 Cartagena FC Murcia 0 - 5 UCAM Murcia
Spanish Ladies Premier League
2014-01-19 10:00:00 Barcelona (w) 2 - 2 Real Sociedad (w)
2014-01-19 11:00:00 Athletic Club Bibao (w) 5 - 0 Granada CF(w)
2014-01-19 11:00:00 Transportes Alcaine (w) 0 - 0 Oviedo Moderno (w)
2014-01-19 11:15:00 Atletico de Madrid (w) 5 - 1 collerense (w)
2014-01-19 11:30:00 Levante Las Planas (w) 0 - 1 Rayo Vallecano (w)
2014-01-19 12:00:00 Sant Gabriel (w) 1 - 1 Sevilla FC (w)
Spanish Primera Division
2014-01-19 11:00:00 Getafe 2 - 2 Real Sociedad
2014-01-19 15:59:00 Villarreal 2 - 0 Almeria
2014-01-19 18:00:00 Levante 1 - 1 FC Barcelona
2014-01-19 20:00:00 Atletico Madrid 1 - 1 Sevilla
Spanish Segunda Division
2014-01-19 11:00:00 Deportivo La Coruna 1 - 2 Las Palmas
2014-01-19 15:59:00 Barcelona B 1 - 1 Mirandes
2014-01-19 15:59:00 Mallorca 4 - 1 Sabadell
2014-01-19 15:59:00 Eibar 2 - 0 Real Jaen CF
2014-01-19 15:59:00 Numancia 0 - 1 CD Lugo
2014-01-19 17:15:00 Real Zaragoza 0 - 0 Hercules
2014-01-19 20:00:00 Ponferradina 0 - 1 Cordoba
Spanish Segunda Division B Grupo 1
2014-01-19 11:00:00 Racing Santander 1 - 0 CD Guijuelo
2014-01-19 11:00:00 Sporting de Gijon B 0 - 1 UD Logrones
2014-01-19 15:59:00 Cultural Leonesa 1 - 1 Zamora CF
2014-01-19 15:59:00 SD Logrones 0 - 2 Real Aviles
2014-01-19 15:59:00 Compostela 2 - 1 Marino luanco
2014-01-19 15:59:00 Racing de Ferrol 3 - 1 Deportivo Ourense
2014-01-19 15:59:00 Burgos CF 2 - 1 Caudal
2014-01-19 17:30:00 Real Oviedo 2 - 1 Club Deportivo Tropezon
Spanish Segunda Division B Grupo 2
2014-01-19 10:45:00 CD Tudelano 1 - 1 Atletico de Madrid B
2014-01-19 11:00:00 Las Palmas Atletico 2 - 2 Sestao
2014-01-19 11:00:00 Fuenlabrada 1 - 1 Leganes
2014-01-19 11:15:00 Club Deportivo Puerta Bonita 1 - 2 Barakaldo CF
2014-01-19 15:00:00 Getafe B 2 - 1 Real Madrid C
2014-01-19 15:59:00 Toledo 1 - 2 Real Sociedad B
Spanish Segunda Division B Grupo 3
2014-01-19 09:30:00 Baleares 1 - 1 CD Alcoyano
2014-01-19 11:00:00 AE Prat 3 - 0 CF Reus Deportiu
2014-01-19 11:00:00 RCD Espanyol B 1 - 1 Gimnastic Tarragona
2014-01-19 11:00:00 L'Hospitalet 3 - 2 UE Olot
2014-01-19 11:00:00 CD Olimpic Xativa 0 - 0 Constancia
2014-01-19 15:59:00 Ontinyent CF 0 - 0 Valencia CF Mestalla
Spanish Segunda Division B Grupo 4
2014-01-19 10:45:00 Ecija Balompie 2 - 1 C.D. San Fernando
2014-01-19 11:00:00 Arroyo Club Polideportivo 1 - 1 Granada CF B
2014-01-19 11:00:00 UD Melilla 3 - 1 Atletico Sanluqueno
2014-01-19 11:00:00 Almeria B 0 - 1 Real Balompedica Linense
2014-01-19 11:00:00 Cordoba B 0 - 1 CD Guadalajara
2014-01-19 11:15:00 Albacete 0 - 0 Sevilla Atletico
2014-01-19 15:59:00 Algeciras 2 - 1 Cadiz
2014-01-19 15:59:00 Lucena CF 1 - 0 La Roda CF
2014-01-19 15:59:00 La Hoya Lorca CF 3 - 0 FC Cartagena
The Tunisian League second division
2014-01-19 13:00:00 A.S Ariana 1 - 0 Sporting Ben Arous
2014-01-19 13:00:00 Olympique du Kef 1 - 0 C.O.Transports
2014-01-19 13:00:00 E.S.Beni Khalled 1 - 1 AS Gabes
2014-01-19 13:00:00 A.S Djerba 1 - 0 Croissant Msaken
2014-01-19 13:00:00 US Ben Guerdane 1 - 0 ES Hamam-Sousse
2014-01-19 13:00:00 AS Kasserine 2 - 1 CO Sidi Bouzid
2014-01-19 13:00:00 CS Korba 2 - 0 FC Hammamet
2014-01-19 13:00:00 Sfax Railways 0 - 0 Enfidha Sport
2014-01-19 13:00:00 Esperance Sportive Zarzis 2 - 1 C Hilalien
Tunisia Division 1
2014-01-19 13:00:00 ES du Sahel 0 - 0 Stade Gabesien
2014-01-19 13:00:00 A.S.Marsa 1 - 0 U.S.Monastir
2014-01-19 13:00:00 Stade tunisien 0 - 0 Olympique de Beja
2014-01-19 13:00:00 Etoile Metlaoui 0 - 0 sifakesi
2014-01-19 13:00:00 J.S. Kairouanaise 0 - 1 Club Africain
2014-01-19 13:00:00 Grombalia 1 - 0 La Palme de Tozeur Avenir
2014-01-19 13:00:00 C.A.Bizertin 2 - 2 E.Gawafel.S.Gafsa
Turkey 2 Ligi A
2014-01-19 11:30:00 Balikesirspor 1 - 1 Fethiyespor
2014-01-19 11:30:00 Gaziantep Buyuksehir Belediyesi 1 - 2 Adana Demir
2014-01-19 11:30:00 Trabzon Karadenizspor 5 - 1 Denizlispor
2014-01-19 14:30:00 Samsunspor 1 - 0 Tavsanli Belediye T.L
2014-01-19 14:30:00 Adanaspor 1 - 2 Karsiyaka
2014-01-19 17:00:00 Ankaraspor 2 - 0 Kahramanmarasspor
Turkey 3. Ligi B Group A
2014-01-19 11:30:00 Derince Belediyespor 1 - 0 Sivas Dort Eylul Belediyespor
2014-01-19 11:30:00 Tekirova Belediyespor 0 - 1 Payas BS 1975
2014-01-19 11:30:00 Silivrispor 3 - 0 Ankara Adliyespor
2014-01-19 11:30:00 Oyak Renault 0 - 1 K.Maras Belediyespor
2014-01-19 11:30:00 Umraniyespor 1 - 0 Kizilcabolukspor
2014-01-19 11:30:00 Ankarademirspor 4 - 0 Adiyamanspor
Turkey 3. Ligi B Grupo B
2014-01-19 11:30:00 Balcova Belediyespor 1 - 2 Hacettepe SK
2014-01-19 11:30:00 Corum Belediyespor 5 - 0 Orhangazispor
2014-01-19 11:30:00 Sandikli Belediyespor 1 - 0 Erzurum BB
2014-01-19 11:30:00 Batman Petrolspor 0 - 1 Sancaktepe Belediye Spor
2014-01-19 11:30:00 Unyespor 0 - 2 Darica Genclerbirligi
2014-01-19 11:30:00 Bursa Niluferspor AS 2 - 0 Ciksalin Spor
2014-01-19 11:30:00 Maltepespor 2 - 0 Manavgat Evrenseki
2014-01-19 11:30:00 Aksarayspor 1 - 3 Duzyurtspor
2014-01-19 11:30:00 Elazig Belediyespor 1 - 2 Sakaryaspor
Turkey 3. Ligi B Grupo C
2014-01-19 11:30:00 Anadolu Uskudar 0 - 0 Kayseri Sekerspor
2014-01-19 11:30:00 Kocaelispor 0 - 2 Arsinspor
2014-01-19 11:30:00 Belediye Vanspor 0 - 0 Etimesgut Sekerspor
2014-01-19 11:30:00 Denizli Belediyespor 3 - 3 Ayvalikgucu Belediyespor
2014-01-19 11:30:00 Keciorengucu 1 - 0 Yimpas Yozgatspor
2014-01-19 11:30:00 Diyarbakirspor 1 - 1 Golcukspor
2014-01-19 11:30:00 Kirikhanspor 3 - 0 Erzincan Refahiyespor
2014-01-19 11:30:00 Tuzlaspor 0 - 1 Istanbulspor
2014-01-19 11:30:00 Menemen Belediye Spor 1 - 0 Bafra Bld
Turkey Cup
2014-01-19 11:30:00 Tokatspor 2 - 2 Elazigspor
2014-01-19 18:00:00 Antalyaspor 1 - 1 Galatasaray
UAE League Division 1
2014-01-19 13:05:00 Masafi 1 - 1 Al-Thaid
Vietnam League
2014-01-19 09:00:00 An Giang 0 - 0 Dong Nai Berjaya
2014-01-19 10:00:00 Song Lam Nghe An 6 - 1 Quang Nam
Yemen League Division 1
2014-01-19 12:30:00 Al Ahli Taiz 2 - 4 22 May
2014-01-19 12:30:00 Al Ouroba 2 - 0 Shaab Ibb